uk.png
de.png
cz.png

Residence Ludwig Znojmo - Revoluce v bydlení

Představujeme vám první a jediný projekt svého druhu na Znojemsku. Přinášíme rakouský standard bydlení zákazníkům, kteří vyžadují perfektní kvalitu a zároveň o svých penězích uvažují v dlouhodobé perspektivě. Mimořádný důraz totiž klademe na tepelně izolační vlastnosti domu i jednotlivých bytů v kombinaci s tepelným čerpadlem a využitím solární energie. *). Podyjí má k dispozici pozemek bývalé sodovkárny ve Znojmě na Rooseveltově ulici. Objekt bude stát blízko hlavní komunikace, ale přitom bude dostatečně izolován od dopravního ruchu.
Projekt přináší 39 nadstandardně vybavených bytů umístěných v čtyřpodlažní novostavbě uvnitř vnitrobloku ve středu Znojma. Každý byt disponuje minimálně jedním podzemním garážovým stáním a sklepní kójí. Součástí jednotek umístěných v prvním nadzemním podlaží je předzahrádka. Ostatní byty jsou vybaveny balkonem, lodžií nebo terasou. Díky podzemnímu parkování zůstává okolí domu volné pro užívání obyvateli domu.

*) Vytápění a ohřev teplé vody zajišťuje tepelné čerpadlo, jehož spotřebu elektrické energie z velké části pokryje vlastní fotovoltaická elektrárna umístěná na střeše domu. Jediné náklady tak bude tvořit údržba zařízení a výměna filtrů.Stavba a vybavení:

Základy a podzemní podlaží:
Základová deska z vodotěsného betonu, železobetonové obvodové stěny z vodotěsného betonu v tl. 30 cm.
Svislé konstrukce nadzemních podlaží:
Schodišťové a mezibytové stěny z armovaného betonu tl. 20 cm a s tepelnou a hlukovou izolací 10 cm.
Mezipokojové stěny z armovaného betonu nebo keramických tvarovek.
Obvodové stěny z armovaného betonu s vnějším kontaktním zateplovacím systémem (20 + 20 cm) nebo z keramických tvarovek s vnějším kontaktním zateplovacím systémem (25 + 15 cm).
Stropy a stěny jsou vymalovány jednobarevně disperzní barvou.
Schodiště:
Železobetonové dvouramenné schodiště s výtahovou šachtou pro osobní výtah. Akustické odhlučnění schodišťových ramen a podest pomocí speciálních prvků.
Stropy:
Stropy z litého armovaného betonu. Strop nad suterénem a pod střechou s přídavnou izolací.
Komíny:
Ve strojovně vytápění je připraveno napojení pro plynový kondenzační kotel do komínu Schiedel.
Fasáda:
Kontaktní zateplovací systém.
Tepelná a zvuková izolace - cílem je dosažení ekonomického provedení tepelné a zvukové izolace mezi jednotlivými byty, mezi byty a společnými prostory a mezi byty a venkovním prostředím.
Tepelná a protihluková ochrana jsou navrženy podle předpisů ČSN a v souladu s energetickým průkazem budovy.
Střecha:
Sedlová střecha s dřevěnou konstrukcí na armované betonové skořepině s tepelnou izolací, betonové střešní tašky. Žlaby a svodové trubky - bez vnitřního odvodnění.
Výtah:
Výtah z podzemního podlaží do podkroví, velikost kabiny 1100/1400 mm s vybavením podle vyhlášky o přepravě osob s omezenou schopností pohybu a orientace.
Podlahy:
Sklepní prostory a garáže mají ochranný nátěr na betonové desce, schodiště a chodby kryté keramickou dlažbou, technické místnosti v přízemí mají ochranný nátěr nebo keramickou dlažbu.
V bytech - dřevěné parketové podlahy v obytných místnostech a ložnicích, keramická dlažba v koupelně, WC, šatně, kuchyni a předsíni. Kročejová a tepelná izolace v podlahách. 
Lodžie, balkony, terasy:
Betonové desky s izolací a betonovou dlažbou na terčích.
Okna a dveře:
Okna plastová bílá s trojsklem, ochrana před sluncem roletami na JZ fasádě, okna kolmá na tuto fasádu v lodžiích a terasách s přípravou pro osazení předokenních rolet. Vnitřní bytové dveře bílé plné nebo prosklené, vstupní bytové dveře s ochranou proti požáru a hluku.
Centrální zamykání, poštovní schránky:
5 druhů klíčů následovně: vchod do domu, vstupní dveře do bytu, společné prostory, sklepní kóje, poštovní schránka. Poštovní schránky a domácí telefon jsou umístěny před hlavním vstupem.
Vytápění a příprava teplé užitkové vody chlazení (řízené větrání):
Centrální ohřev vody pro vytápění a přípravu TUV s použitím geotermální a sluneční energie.
Vytápění bytů je podlahové řízené termostatem, řízené větrání s rekuperací tepla.
Sanitární instalace:
Standardní vybavení WC a koupelny, příprava pro pračku a sušičku v koupelně, na WC rekuperační jednotka.
Kuchyň - k dispozici je připojení pro sporák, myčku, cirkulační digestoř, dřez a lednici.
Při výstupu z bytu do předzahrádky je umístěn vodovodní výtokový ventil.
Elektroinstalace, televize, internet:
Měření spotřeby: samostatně společné prostory domu, samostatně byt + sklepní kóje.
Vývody pro osazení svítidel v bytě - stropní vývody v obytných místnostech, WC, šatně a předsíni, v kuchyni a koupelně stropní a stěnový vývod.
Je instalován systém ochrany před bleskem.
Rozvod digitálního satelitního systému - TV+FM zásuvka ve všech obytných místnostech, datová zásuvka v obývacím pokoji, WIFI, satelitní přijímač a propojovací kabel nejsou součástí dodávky. V předsíni videotelefon a autonomní hlásič kouře.
Provedena příprava pro rozvod elektronického zabezpečovacího systému.
Připojení k veřejné telefonní síti (pevná linka) je umožněno datovou zásuvkou v obývacím pokoji.
Příslušenství bytu:
Jedna sklepní kóje, alespoň jedno parkovací místo, poštovní schránka. Byty 1.np mají k dispozici předzahrádku.
Domovní vybavení:
Místnost na uskladnění kol a kočárků, sušárna a sklad domovního odpadu.
Venkovní zařízení:
K dispozici je odpočinková zóna pro dospělé a hřiště pro děti s pískovištěm.
Individuální úpravy:
Za příplatek je možné zohlednit zvláštní přání klientů (větší počet elektrozásuvek, jiný typ obkladů nebo sanity, exkluzivní řešení podlah nebo elektropřípojka v rámci parkovacího místa).
   
  nahoru
SEO webu sledují SEO nástroje.cz